Cellulit-GYIK: 5 tévhit a narancsbőrről
A narancsbőr és a cellulitisz ugyanaz?
Nem! Noha sok helyen összemossák (női magazinok, portálok, reklámok zöme a narancsbőrre lépten-nyomon a cellulitisz kifejezést használja), ez tévedés. A cellulitisz a laza kötőszövet fájdalmas gyulladását jelenti. A csípőkön, a fenéken, a combokon vagy a felkaron kialakuló göröngyös lerakódásokat, azaz a narancsbőrt úgy hívjuk: cellulit.
A narancsbőr csak a teltebb nőket érinti?
Nem! Narancsbőr alkattól függetlenül bárkinél előfordulhat. Kifejezetten vékonyabb testalkatúaknál is megjelenhet, illetve nagyobb súlyváltozás esetén ugyancsak gyakori, a kötőszöveteket a hízás-fogyás váltakozása rendkívül megviseli.
A narancsbőr a hanyag életmód miatt alakul ki?
Nem! A narancsbőr kialakulhat (vagy fokozódhat) ugyan a helytelen táplálkozás, a mozgáshiány vagy a dohányzás miatt is, hátterében azonban olykor a stresszes vagy szorongásos életmód, az anyagcsere lelassulása, hormonzavar vagy genetikai tényezők is állhatnak: a kötőszöveti gyengeség sajnos örökölhető. De ne essünk kétségbe: ha időben lépünk, a cellulit enyhébb formája legyőzhető.
A narancsbőr csak nőket érint?
Nem! Olykor férfiakat is érint. Tény, hogy elsősorban a nők küzdenek vele, ennek alapvető az az oka, hogy különbözik a női és a férfi bőr szerkezete. Míg a kötőszöveti rostok, a kollagén és az elasztin hálózatos szerkezete a férfiaknál trapéz, addig a nőknél téglalap alakú.
A narancsbőr nem válogat!
De igen! Sajnos a narancsbőr nem igazságos és faji alapon is megkülönböztető: a kaukázusi fehér emberben például gyakoribb, mint az ázsiaikban.
KAPCSOLÓDÓ TARTALOM:
Forradalmian új lézeres terápia a narancsbőr ellen:
zsírbontás és bőrfeszesítés kettő az egyben a TightSculpting kezeléssel